22 Nisan 2019
  • İstanbul6°C
  • Ankara0°C
  • İzmir12°C
  • Antalya13°C
  • Erzurum1°C
  • Bursa4°C

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU'NDAN ÖĞRENCİLERE TAAHHÜTNAME UYARISI

Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi alan öğrencilere taahhütname uyarısında bulunarak, onay işleminin yarın sona ereceğini bildirdi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan Öğrencilere Taahhütname Uyarısı

20 Kasım 2017 Pazartesi 21:02

Editör: Gökhan Uyanık

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yükseköğrenim öğrencilerinin maddi olarak desteklenmesi amacıyla verilen burs ve kredilerin taahhütname onay işlemlerinin yarın sona ereceği açıklaması yapıldı.

KYK tarafından yapılan yazılı açıklamada, kurumdan burs ve kredi almaya hak kazanan ve yurt içinde öğrenim gören öğrencilerin e-devlet üzerinden yarın saat 23.59'a kadar taahhütname onayını yapmaları gerektiği belirtildi.

Burs ve kredi alan 15-18 yaş arası öğrencilerin anne ya da babalarının e-devlet şifre ile burs ve kredi taahhütnamesi için veli onayı işleminin tamamlamasının ardından kendi e-devlet şifreleri ile taahhütname onayını gerçekleştirebilecekleri belirtildi. 15 yaşından küçük veya anne babası olmayan öğrenciler ise kanuni vasileriyle birlikte kendilerine en yakın KYK İl Müdürlüğü'ne belgeleri ile giderek taahhütnamelerini onaylatabilecek.

Yurt dışında öğrenim gören yükseköğrenim öğrencilerinin e-devlet üzerinden taahhütname onaylama ve kefaletname hazırlama işlemlerinin ise 15 Ocak 2018 tarihinde sona ereceği öğrenildi. Öğrencilerin kefaletname senedini yurtiçinde noterler ve yurt dışında ise elçilikler aracılığıyla hazırlatarak en geç 15 Ocak 2018 tarihine kadar ilgili belge ile durumunu anlatan dilekçeyi KYK Kredi Dairesi Başkanlığı'na elden veya posta yoluyla iletmeleri gerekiyor.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.