20 Mayıs 2019
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C
  • İzmir24°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum13°C
  • Bursa25°C

TSK'DAN AÇIKLAMA! TÜRK ASKERİ İDLİB'TE

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından keşif faaliyetleri kapsamında Suriye'nin İdlib kentine giriş yapan bazı zırhlı araçlar ve Özel Kuvvetler mensubu askerler Suriyeliler tarafından sevinçle karşılandı.

TSK'dan Açıklama! Türk Askeri İdlib'te

13 Ekim 2017 Cuma 11:18

Editör: İsmail Bağlar

Genelkurmay Başkanlığı tarafından Astana görüşmeleri kapsamında ateşkesin temini, gözetimi ve devamını sağlamak, insani yardımların ulaştırılması ve evlerini terk edenlerin geri dönmesi için uygun şartları oluşturmak amacıyla İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının dün itibariyle gözden noktalarında keşif faaliyetlerine başladığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 8 Ekim 2017 tarihinde icrasına başlanan keşif faaliyetleri ile koordineli olarak,  12 Ekim 2017 tarihinden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başlamıştır.”

“ÇOK YAŞA TÜRK ASKERİ!”

Astana süreci kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının bölgede görev yapmak üzere İdlib şehrinde oluşturulacak çatışmazlık bölgesine geçiş yapan Türk askerleri Suriyeliler tarafından sevinç gösterileri ile karşılandı. 8 Ekim 2017 tarihinde Bordo Bereliler bölgeye ulaşmış ve gözlem yapılan bölgeye ardından tanklar, askeri araç ve iş makineleri de giriş yaptı. Bu sırada Suriyeliler Türk askerlerinin şehre girişi esnasında “Çok yaşa Türk askeri!” şeklinde sloganlar atarak sevinç gösterilerinde bulundular.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.