20 Mayıs 2019
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C
  • İzmir24°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum13°C
  • Bursa25°C

TESK GENEL BAŞKANINDAN BAYRAM TATİLİ İÇİN UYARI

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte hırsızlık olaylarının arttığını belirterek, vatandaşlardan tüm önlemlerini alarak tatile çıkmalarını istedi.

TESK Genel Başkanından Bayram Tatili İçin Uyarı

27 Ağustos 2017 Pazar 13:50

Editör: İsmail Bağlar

Bayram alışverişi süresince esnafların en çok hırsızlık olaylarından zarar gördüğünü aktaran Palandöken, hırsızların özellikle yükte hafif pahada ağır olan şeylere göz diktiğini belirtti. Polis ve zabıta ekiplerinin sürekli olarak kontrol ile denetimi sağlaması gerektiğini işaret eden Palandöken, esnafın da iş yerinin güvenliği için her türlü önlemi alması gerektiğini söyledi. Uzun süreli tatile çıkacak olan vatandaşların ve bayram alışverişi yapacakların dikkatli olmaları yönünde uyarıda bulunan Palandöken, esnafların da tedbirli olmaları gerektiğini dile getirdi.

BAYRAMDA HIRSIZLIK OLAYLARINDA ARTIŞ VAR

Hırsızlıkların bayrama yakın günlerde artış gösterdiğini ve esnaf ile halkın en çok bu dönemde zarar gördüğüne dikkat çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hırsızların yoğun bayram alışverişini fırsat bilerek kalabalıktan ve esnafın çok sayıda müşteri ile aynı anda ilgilenmek zorunda olmasından istifade ettiğini söyledi. Dükkânın kalabalık olması halinde özellikle yükte hafif pahada ağır şeyleri çalan hırsızların iştahının kabardığını anlatan Palandöken, kuyumculardaki en değerli ziynet eşyalarını ve büfelerdeki karton sigaralara yöneldiklerini söyledi. Ayrıca pazar yerlerindeki cepçilere de dikkat çeken Palandöken, gündüz gözüyle hırsızlık ve gasp yapıldığını belirtti. Esnafların alarm sistemi ve güvenlik kamerası gibi tedbirleri kesinlikle almaları gerektiğini vurgulayan Palandöken, polis ve zabıta ekiplerinin de özellikle bu yoğun dönemlerde sıkı denetimlerde bulunmaları gerektiğini söyledi. Bayramdaki uzun tatil dolayısıyla hırsızların fazla mesai yaptığını hatırlatan Palandöken, aynı işyerlerine ayda 2-3 kez giren hırsızlar bile bulunduğunu söyledi.

YILDA ORTALAMA 90 BİN HIRSIZLIK VAKASI YAŞANIYOR

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik sistemlerinde de gelişme yaşandığına dikkat çeken Palandöken, buna rağmen yılda ortalama 90 bin hırsızlık olayının yaşandığını aktardı. Bu olayların sadece %30'unun aydınlatılabildiği bilgisini veren Palandöken, esnafların dükkânlarının güvenliği için hiçbir önemli almaktan kaçınmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.