21 Nisan 2019
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C
  • İzmir10°C
  • Antalya12°C
  • Erzurum3°C
  • Bursa6°C

SAĞLIK BAKANLIĞINA 16 BİN MEMUR ALIMI YAPILACAK

Atama için bekleyen sağlık personeline müjdeli haber Sağlık Bakanından geldi

Sağlık Bakanlığına 16 bin memur alımı yapılacak

05 Şubat 2019 Salı 12:27

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında personel alımı yapacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamaya göre 2019'da 16 bin sözleşmeli personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı; diş hekimi, sağlık memuru, hemşire, şöför, ATT, destek personeli ve diğer alanlarda alım yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM'de bütçe görüşmeleri için Genel Kurulda yaptığı açıklamada daha önce yapmış olduğu bu yıl içinde 25 bin personel alımı olacak açıklamasına açıklık getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “2019 yılında uzman hekim, diş hekimi, eczacı, hekim olmak üzere 25 bin personeli bakanlığımızın bünyesine atamalarını yapacağız.”dedi. Bakan açıklamasında ayrıca yine 2019 yılı içerisinde ambulans şöförlüğü, acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği gibi branşlarda da 6500 kişilik atama yapılacağını açıkladı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığının yaptığı duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden veya İŞKUR il merkezlerinden şahsen yapılması gerekmektedir.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.