19 Mayıs 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C
  • İzmir23°C
  • Antalya19°C
  • Erzurum6°C
  • Bursa19°C

NATO'DAN ABD VE TÜRKİYE’YE DİYALOG ÇAĞRISI

Türkiye ve ABD arasındaki yaşanan vize krizinin ardından gerilimin artması üzerine NATO tarafından diyalog çağrısı yapılarak soruna çözüm üretilmesi istendi.

NATO'dan ABD ve Türkiye’ye Diyalog Çağrısı

13 Ekim 2017 Cuma 18:23

Editör: İsmail Bağlar

Türkiye ve ABD arasındaki yaşanan vize krizinin ardından gerilimin artması üzerine NATO tarafından diyalog çağrısı yapılarak soruna çözüm üretilmesi istendi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, iki ülkenin aralarındaki sorunu çözmesinin NATO'nun bölgede yakın çalışma içinde olması bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Fransız basınına açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile daha önce Almanya başta olmak üzere bazı müttefik ülkeler arasında yaşanan gerginlikler konusunda doğrudan müdahil olmak yerine taraf ülkeleri diyaloğa davet etmişti. Aynı şekilde Washington ile Ankara arasındaki gerilim için de aynı tavrı benimseyerek, “ABD ve Türkiye’ye oturup çözüm bulmalarını ısrarla tavsiye ediyorum. Çünkü özellikle o bölgede birlikte yakın çalışabilmemiz İttifak için önemli ve Türkiye terörle mücadelemizde kilit.” değerlendirmesinde bulundu.

Stoltenberg ayrıca, “Her zaman yardım etmeye hazırız. Ancak doğrudan temaslar olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Türkiye ve ABD birbiriyle konuşuyor ve bazı tartışma konularını ele alıyor.” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.