19 Mayıs 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C
  • İzmir23°C
  • Antalya19°C
  • Erzurum6°C
  • Bursa19°C

MERAL AKŞENER “ŞÜPHELİ” SIFATIYLA İFADE VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a hakaretten dolayı “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.

Meral Akşener “Şüpheli” Sıfatıyla İfade Verdi

15 Kasım 2017 Çarşamba 13:12

Editör: Ali Yener

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın hakaret iddiası ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunması dolayısıyla Akşener “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi. Meral Akşener ifadesinde, İsmail Kahraman'ın kendisi hakkında “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullandığını hatırlatarak, “Bunu namusuma bir saldırı olarak değerlendirdim. Bir kadının soy isminin nasıl ve ne şekilde değişeceği bellidir. Başkasının karısı iması yapıldığı için kızdım, içerledim ve üzüldüm. Kahraman bana daha önce 'Gelin hanım' diye seslenirdi.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Basın Suçları Büro Savcılığı'nda şüpheli sıfatıyla vermiş olduğu ifadesinde şunları kaydetti:

“İsmail Kahraman'ı çok uzun süredir tanırım. Kendisi benim hakkımda İstanbul'da İş Dünyası Vakfı'nın iftarında pek çok kişi arasında bahsim geçerken “Aaa şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” şeklinde bir ifade kullandı. Benim namusuma yönelik olan bu ifadeye kızdım, içerledim ve üzüldüm. Bana daha önce ‘Gelin hanım’ diyen, benim de kendisine abi dediğim Kahraman'ı telefon ile birkaç kez aradım. Ancak telefonuma çıkmadı. Sonra Twitter hesabımdan açıklamada bulundum. Kendini dindar olarak gösteren bir kişi, dine de yakışmayacak ifadeler kullandı.”

“Sözlerimin hiçbir yerinde hakaret yoktur. Kendisi 13 Temmuz tarihinde de TBMM resmi sayfasında iddiaları reddetmemekle birlikte, masum bir teşbih olduğunu söyleyerek, beni FETÖ'cülükle itham etmiştir. Bu ifade masum bir teşbih olarak kabul edilemez. Ben kendisine kamu görevlisi olmasından dolayı hakaret etmiş değilim. Kendisi beni ‘Mal bulmuş mağribi gibi ucuz ve seviyesizlikle, cahil ve art niyetli olmakla, FETÖ terör örgütünü kastederek taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçi olmakla’ itham etmiştir. Ben de kendisinden şikâyetçi oldum. Hakkımda 14. Asliye Hukuk Mahkemesinde 50 bin liralık tazminat davası açtı. Biz de karşı dava olarak 1 Liralık dava açtık.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.