21 Nisan 2019
  • İstanbul14°C
  • Ankara9°C
  • İzmir14°C
  • Antalya18°C
  • Erzurum5°C
  • Bursa12°C

MEB İLE ÖZEL OKULLAR SINAV KONUSUNDA ANLAŞTI

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG'un kaldırılmasından sonra isteyen özel okulların düzenlenecek merkezi sınavla öğrenci alınmasına karar verildiği belirtildi.

MEB İle Özel Okullar Sınav Konusunda Anlaştı

14 Kasım 2017 Salı 17:15

Editör: Ali Yener

TEOG'un kaldırılmasından sonra liseye giriş sistemi çalışmaları kapsamında karar verilen yeni sisteme ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenecek merkezi sınavla isteyen özel okulların da öğrenci alabilecekleri bildirildi.

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşme neticesinde isteyen özel okullara merkezi sınavın sonuçları esas alınarak yerleştirme yapılması talebinin kabul edildiği kaydedildi. Kayıt takvimi ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam edecek. Kayıt işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılar daha sonra yeni sisteme ilişkin olarak MEB'in yapacağı açıklama sonunda belli olacak.

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarla yapılan toplantıda, ortak bir görüşle bu yıl için Bakanlığın yapacağı sınavın sonuçlarına göre değerlendirme ve yerleştirme yapılacağı daha önce belirtilmişti. Bakanlıkla, onay alma ve teknik detaylar konusunda yapılan görüşme sonucu, sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarımıza, Bakanlığın yapacağı sınavın sonuçları kullanılarak yerleştirme yapılacağı netleştirildi. Özel okullara öğrenci alımı ile ilgili kayıt takvimi geçen yıl olduğu gibi yapılacak. Kayıt süreci ve yerleştirmeye dair esaslar, Bakanlığın sınav sistemi ile ilgili açıklayacağı bilgiler çerçevesinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacak.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.