19 Mayıs 2019
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C
  • İzmir23°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum19°C
  • Bursa23°C

KRİTİK TOPLANTI SONA ERDİ! AK PARTİ SÖZCÜSÜNDEN İLK AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Milletvekilleri ile yaptığı toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına cevap verdi.

Kritik Toplantı Sona Erdi! AK Parti Sözcüsünden İlk Açıklamalar

30 Kasım 2017 Perşembe 15:01

Editör: Ali Yener

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Milletvekilleri ile yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt verdi ve ABD'de devam eden Rıza Zarrab davasına ilişkin olarak da rehin alınmış bir adam üzerinden birilerinin Türkiye'yi rehin almasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARI

“Öncelikli olarak bir şeyi doğru koyalım. Ortada ana muhalefet partisi genel başkanının bir takım iddiaları var. Bu iddialar üzerinden de grup toplantısında salladığı, belge diye gösterdiği evraklar var. Bunun ne olduğunu, kendi partilileri de dâhil kimse bilmiyor. Basınla paylaşılmıyor, içeriği konusunda siz basın mensupları çektiğiniz resimlerden yola çıkarak sonuca varmaya çalışıyorsunuz.”

“BELGELERİ YARGIYLA VE BASINLA PAYLAŞMIYOR”

“Peki, buyurun bunu ispat edin. ‘Hayır, efendim belgeleri paylaşmayın’ Peki, yargıyla paylaşın. ‘Hayır, yargıyla da paylaşmayız’. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız kendisiyle ilgili bir tazminat davası açtı. İtham ettiği kişiler de dava açtılar. Şimdi dolayısıyla artık bundan sonrası yargının işidir. Hakkında dava açılan kişi, ilgili genel başkan, ne yapması gerekiyor? Bu belgeleri, iddiasının ispatı niteliğindeki belgeyi yargıyla paylaşması gerekiyor. Yargıyla paylaşmıyor, basınla paylaşmıyor. Ne yapıyor? “Biz araştırma komisyonu kurulmasını istiyoruz” Yahu TBMM’nin işi yok sizin yalanlarınızın, iftiralarınızın yeri midir? Yani siz TBMM’yi kendi yalanlarınıza niye alet ediyorsunuz?

Yargının konusu olan, burada ismi geçen kişiler milletvekili midir? Bu belgeler yargının meselesidir bu saatten sonra. Türkiye’nin bu kadar kritik gündemi olmasına rağmen, sınır güvenliğinden terörle mücadeleye, ekonomide alınması gereken tedbirlere kadar pek çok önemli gündemi varken, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si çıkardığı suni krizlerle Türkiye meşgul edilmek isteniyor. Biz bu tür arkası karanlık iddialarla Türkiye’nin gündeminin meşgul edilmesine de karşıyız.”

ZARRAB DAVASI

“Yapılmak istenen şudur. Rehin alınmış, bazı ifadelere zorlanmış, kendi ifadesiyle de hapiste kalmamak için anlaştığını ifade eden bir kişinin ifadeleri üzerinden eğer biz bir adalet ve hakikat arayışına içerisine mi gireceğiz? Biz bu ifadeleri dikkate alıp, Türkiye’yi konuşacaksak, bu rehin alınmış bir adamın ithamları üzerinden konuşacaksak, bu hakikatin kendisine ihanet olmaz mı? Türkiye’ye ihanet olmaz mı? Atatürk’ün ifade ettiği gibi bu bir delalet ve hıyanet olmaz mı? Dâhili ve harici bedbahtların olduğu belli değil mi? Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak köşeye sıkıştırmak için bu adamı bir kart olarak kullandıkları son derece açık değil mi? umutlananlara şunu söylüyorum, umutlanmayın. Biz 15 Temmuz cehennemlerinden görüyoruz. Sosyal medyada, ekranlarda yüzünde gülücükler açmasın. Buradan bir çağrı yapmak istiyorum, oynanan oyunun bu millet farkındadır.”

ERDOĞAN’IN KENDİ İSMİNİN KULLANILMASI ÇIKIŞI

“Bugünkü toplantıda da sözlerine açıklık getirdi. Milletvekilinin milletvekilliği, bürokratın bürokrat herkesin kendi sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiği, yapılacak bir bahaneye asla dikkate değer bulunmaması gerektiğini ifade etti. Birileri beyefendi böyle istiyor, külliye böyle istiyor gibi, bir şeyi yaparken veya yapmazken bunu kullanıyorlar. Sayın cumhurbaşkanımız ilgili düzenleme neyi gerektiriyorsa bunun yapılması gerektiğini söyledi.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.