21 Nisan 2019
  • İstanbul14°C
  • Ankara9°C
  • İzmir14°C
  • Antalya18°C
  • Erzurum5°C
  • Bursa12°C

KAMUDA 120 BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK

Kamuya güvenlik personeli alımları ile ilgili olarak GÜSOD tarafından açıklama yapıldı. Yaklaşık 120 bin güvenlik görevlisi için kadro açılacağı duyurulurken, Türkiye genelinde 900 bin kadar özel güvenlik görevlisi olduğu belirtildi.

Kamuda 120 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

08 Aralık 2017 Cuma 16:14

Editör: İsmail Bağlar

Kamuya güvenlik personeli alımları ile ilgili olarak Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) tarafından açıklama yapıldı. Yaklaşık 120 bin güvenlik görevlisi için kadro açılacağı duyurulurken, Türkiye genelinde 900 bin kadar özel güvenlik görevlisi olduğu belirtildi.

Kamuya güvenlik personeli alımları ile ilgili olarak kaç güvenlik görevlisinin alınacağı ve güvenlik alımlarının ne zaman yapılacağı konusunda beklenen açıklama geldi. Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) tarafından yapılan açıklamada, kamuya 120 bin güvenlik görevlisi alınacağı duyuruldu. Taşerona kadro verilmesinin güvenlik görevlilerini de kapsayacağı ifade edilen açıklamada, Türkiye genelinde 900 bin kadar güvenlik görevlisi olduğu ve bunların yaklaşık 120 veya 130 bininin kadroya alınarak kamuya geçirileceği kaydedildi.

Taşerona kadro düzenlemesi ile birlikte kamudaki 120 bin civarındaki personelinin istihdam edileceği ve dolayısıyla yaklaşık 900 güvenlik firmasının da kapatılabileceği belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışanları ilgilendiren kadro düzenlemesinde sona gelinirken, yakın bir tarihte TBMM'de gündeme gelecek düzenlemenin onaylanmasının ardından yasalaşarak yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Söz konusu düzenleme, özel sektörde çalışan taşeron güvenlik görevlilerini ilgilendirmiyor. Bu düzenleme sadece kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışan güvenlik personelini kapsıyor. Düzenleme yasalaştığı takdirde güvenlik personeli kamuda istihdam edilecek.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.