20 Mayıs 2019
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C
  • İzmir24°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum13°C
  • Bursa25°C

İNEGÖL'ÜN İL YAPILMASI İÇİN KILIÇDAROĞLU’NDAN KANUN TEKLİFİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'nın İnegöl ilçesinin il olması için TBMM'ye kanun teklifinde bulundu. Teklif kabul edildiği takdirde İnegöl, Türkiye'nin 82. ili olacak.

İnegöl'ün İl Yapılması İçin Kılıçdaroğlu’ndan Kanun Teklifi

14 Aralık 2017 Perşembe 17:18

Editör: İsmail Bağlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP grup başkanvekilleri ile Bursa milletvekilleri tarafından imzalanan kanun teklifi ile il olması teklif edilen İnegöl'e Kütahya'nın Domaniç, Bursa'nın Keles, Kurşunlu, Yenice ve Kemalpaşa ilçelerinin bağlanması öngörülüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu geçen ay ziyaret ettiği İnegöl'de sanayici ve esnaflar ile görüşmüş ve İnegöl'ün il olması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda CHP olarak çaba göstereceklerini ifade etmişti. İlk imzayı CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun attığı kanun teklifinin gerekçesinde İnegöl'ün Türkiye'nin 16. büyük sanayi merkezi olduğu vurgulanarak, “İnegöl'ün il yapılması, idari, ekonomik ve kültürel nedenlerle hem bölge halkının hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine önemli katkılar sağlayacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Nüfus yoğunluğu açısından bazı illerden daha büyük olan İnegöl'de 255 bin kişi yaşıyor. Kanun teklifi kabul edildiği takdirde köftesi, Oylat Kaplıcaları ve mobilyası ile meşhur İnegöl, Türkiye'nin 82. ili olacak.
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.