21 Mayıs 2019
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum17°C
  • Bursa30°C

İÇİŞLERİ'NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI!

Sürpriz bir şekilde İçişleri Bakanlığı'ndan istifa eden Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu'ya devretti.

İçişleri'nde devir teslim töreni  Yapıldı!

01 Eylül 2016 Perşembe 18:39

Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından sürpriz bir gelişme ile yaşanan mini kabine değişikliğinin ardından bugün halef-selef bakanlar devir-teslim töreninde buluştu.

İlk olarak devir teslim töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yaşandı ve Süleyman Soylu görevini yeni bakan Mehmet Müezzinoğlu'nda devretti. Soylu, buradan İçişleri Bakanlığı'na geçti.

SOYLU, KRİTİK GÖREVİ EFKAN ALA'DAN ALDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan alınarak İçişleri Bakanlığı'na atanan Süleyman Soylu, görevini eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan devraldı.

Efkan Ala'nın konuşmasından satır başları;

Bugünü bize bahşeden yüce Allah'a şükürle olsun. Beni bu göreve tevdi eden sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevi yerine getirirken bana her zaman mesaileriyle destek olan arkadaşlarıma müteşekkirim.

Aziz milletimize müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Sayın bakanım yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Bütün içtenliğimle ülkemizin geleceği için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum. Milletimiz her türlü iyiliğe layık bir millettir.

Soylu'nun konuşmasından satır başları;

Burada bugün anlamlı bir günde bulunan çok kıymetli dostlarımız 21. asra Türkiye iyi başladı. Bütün dünyanın şaşkınlığı içinde hem yol haritasını hem dünya okumasını hem de insanının hayat standartlarını yükseltmek için gayretten vazgeçmedi. Bugünler hatırlandığında bu büyük mücadele ve hikaye bütün dünyaya her adımla örnek bir mücadele olacaktır. Hukukun üstünlüğünden hiçbir saniye ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir.

Biz bu vatanın nöbetçileriyiz. Bugün buradayız, 24 saat sonra başka bir görevdeyiz. Önemli olan bize bu görevi tevdi edenler ve aziz milletimize mahçup olmamaktadır. Sığındığımız yüce Allah'tır.

Türkiye ve etrafımızdaki coğrafya çok büyük bir sınavdan geçmektedir. Milletimizin bu sınavı geleceğimize emin bir toprak parçası bırakmak üzere devam etmektedir. Bu sınavın içerisinde terör örgütleriyle mücadele vardır. Bu mücadele devam edecektir. Bir tarafta PKK, bir tarafta DEAŞ mücadelesi Türkiye'nin gelişmişlik ve büyüme mücadelesidir.

Kıymetli bakanımız nasıl bir mücadele ortaya koymuşsa aynı irade hepimizde devam edecektir.

FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalmayıncaya kadar Türkiye bu beladan kurtulacaktır. Bu milletimizin emridir.

Ajanslar

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.