22 Mayıs 2019
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C
  • İzmir23°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum7°C
  • Bursa18°C

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bir televizyon kanalında söylediği sözler nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkında Suç Duyurusu!

11 Aralık 2017 Pazartesi 14:22

Editör: İsmail Bağlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bir televizyon kanalında söylediği sözler nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “kamu görevlisine hakaret, iftira ve tehdit” suçlarından suç duyurusunda bulunarak, ayrıca 100.000 TL'lik de manevi tazminat davası açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, bugün Ankara Adliyesi’ne gelerek suç duyurusu ve manevi tazminat davası için dilekçe verdi. Dilekçede, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kılıçdaroğlu hakkında bir televizyon kanalındaki konuşması sebebiyle suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Dilekçede ayrıca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerinin eleştiri ve ifade özgürlüğü kapsamında hoş görülme olasılığının bulunmadığı belirtilerek, “Üstelik davalının hakaret sözleri, alıntılanan bu sözlerle sınırlı kalmadığı gibi aynı zamanda fütursuzca iftira ve tehditte bulunaktan da geri kalmamıştır. Davalı, eleştiride bulunma amacıyla hakaret etmemiştir. Davalı, açıkça ve bilinçli bir şekilde vekil edenin kişilik değerlerini hedef almıştır. Davalının, hakaretlerinin hoş görülme olasılığı bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Dilekçe şu şekilde:

“Şüphelinin, suç konusu sözlerinin tamamen hakaret, iftira ve tehdit kapsamlı olduğunun anlaşılması, üstelik bilinçli bir şekilde söylemiş bulunması, bu sözlerin eleştiri kapsamlı söylendiğinin kabul edilemeyecek olması ve hakaret, iftira ve tehdit suçlarının tüm unsurları ile oluşmuş olması ile suçların hiçbir şekilde İçişleri Bakanlığı göreviyle ilişkili bulunmaması nedeniyle şüpheli hakkında derhal soruşturma başlatılarak öncelikle Anayasa 83 maddesi gereğince dokunulmazlığı kaldırılmak üzere TBMM'ye fezleke düzenlenmesi sonrasında da belirtilen suçların tamamından kamu davası açılmasının sağlanmasını talep ediyoruz.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.