22 Mayıs 2019
  • İstanbul21°C
  • Ankara21°C
  • İzmir25°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum14°C
  • Bursa23°C

HÜKÜMET ERZİNCAN'DAKİ OLAY ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ

Hayvanları korumaya yönelik düzenlemenin son aşamaya geldiğini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hükümet Erzincan'daki Olay Üzerine Harekete Geçti

09 Aralık 2017 Cumartesi 18:49

Editör: İsmail Bağlar

Erzincan'daki Orduevi'nde kediye işkence yapan bir askerin görüntüleri medyada yer almış ve olay günlerce gündemde kalmıştı. Hayvanları korumaya yönelik düzenlemenin son aşamaya geldiğini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Bu yapılan çalışmayla hayvanları bir 'mal' olarak gören anlayıştan, onları da bir 'can' olarak gören anlayışa dönüşecek şekilde bir düzenlemeyi yapacağız inşallah. Hayvanlar da insanlara emanettir. Kötü muamele, işkence asla kabul edilemez.” diye konuştu.

Erzurum'a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Palandöken'de bir otelde düzenlenen Terör Suçları Bölge Değerlendirme Toplantısı'na katılarak burada bir konuşma yaptı. Bakan Gül, hayvanları korumaya yönelik düzenleme ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“Yine hayvanları korumaya ilişkin düzenlemelerde de son aşamaya geldik. Kurumlarımızla birkaç aydır yaptığımız çalışmayı nihayete erdirmek üzereyiz. Kurumlarımızın da son görüşünü aldıktan sonra bunu kamuoyuyla paylaşıp, Meclis'e inşallah sevk edeceğiz. Bu yapılan çalışmayla da hayvanları bir 'mal' olarak gören anlayıştan onları da bir 'can' olarak gören anlayışa dönüşecek şekilde bir düzenlemeyi yapacağız inşallah. Çünkü 'Yaratılanı severiz, Yaradan'dan ötürü'. Bunların hepsi bizlere emanettir. Hayvanlar da insanlara emanettir. Kötü muamele, işkence asla kabul edilemez. Bu husus ile ilgili de yasadaki hangi ihtiyaçlar varsa bunları tekrar gözden geçirip kamuoyuyla paylaşacağız. Ak Parti hükümeti bu konuda çok önemli adımlar attı ama uygulamada kötüye kullanılan ya da boşluk olan hususları da tekrar göz önüne alıp, para cezalarını artırıp, hapis cezasını getiren çalışmaları tamamlamış olacağız.”

hukumet-erzincandaki-olay-uzerine-harekete-gecti2.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.