19 Mayıs 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C
  • İzmir23°C
  • Antalya19°C
  • Erzurum6°C
  • Bursa19°C

HAVA HAREKÂTINDA 80’İN ÜZERİNDE PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, 27 Kasım 2017 tarihinde Kuzey Irak'taki Asos bölgesinde düzenlenen hava harekâtı sonucunda 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği ve çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu belirtildi.

Hava Harekâtında 80’in Üzerinde PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi!

29 Kasım 2017 Çarşamba 21:18

Editör: Gökhan Uyanık

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından hafta başında Kuzey Irak'taki Asos bölgesine düzenlenen hava harekâtı sonucunda aralarında bölge sorumlularının da bulunduğu 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği, çok sayıda yaralı terörist bulunduğu ve ölü sayısının daha da artabileceği açıklaması yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 27 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Asos bölgesine icra edilen hava harekâtı ile ilgili olarak, bölgeden elde edilen ilk bilgiler ışığında harekât neticesinde, içinde bölge sorumlularının da yer aldığı 80’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği, çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu, ölü sayısının daha da artabileceği öğrenilmiştir. Ayrıca saldırıda büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınakların büyük oranda tahrip edildiği tespit edilmiştir. Gelişmeler yakından takip edilmeye devam edilmektedir.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.