21 Mayıs 2019
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum17°C
  • Bursa30°C

GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR'DAN KRİTİK AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ankara Polatlı'da düzenlenen tatbikata katılarak burada gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan Kritik Açıklama

20 Ekim 2017 Cuma 16:48

Editör: İsmail Bağlar

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Polatlı'da gerçekleştirilen tahkikata katılarak incelemelerde bulundu. Burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Akar, “Irak'ın kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin istikrar ve güvenliğini yakından ilgilendiren gayrimeşru bir referandum yapılmıştır. Bu husus yakından takip edilmekte olup bundan kaynaklanan önemli güvenlik tehdidine karşı gerekli çalışmalar yürütülmekte ve gereken tüm tedbirler alınmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bölgede yaşanan gelişmelere ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizin ve bölgemizin güvenliği için Suriye'nin kuzeyinde alınan tedbirlere ilaveten Astana görüşmelerinde sağlanan uzlaşma çerçevesinde şimdi de İdlib’te güvenli bir alan oluşturma, ateşkesi sağlama ve sürdürme çalışmalarımız devam etmektedir. Mazisi şan ve şerefle dolu ordumuz, belirsizlik, risk ve tehditlerin yoğunlaştığı coğrafyamızda Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenlik ve bağımsızlığını, asil milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kutsal vatan topraklarını milletinin emrinde canı ve kanı pahasına korumaya devam edecektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra temizlenen ve temizlendikçe daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hak ve menfaatleriyle asil milletimizin güvenlik ve huzurunu sağlamak maksadıyla çalışmalarını 'ölürsek şehit, kalırsak gazi' anlayışı içinde dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir, sürdürmeye devam edecektir.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.