22 Mayıs 2019
  • İstanbul21°C
  • Ankara21°C
  • İzmir25°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum14°C
  • Bursa23°C

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Esenyurt'un AK Parti'li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu görevinden istifa etti. Kadıoğlu, yaklaşık 13 yıl 8,5 ay belediye başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Esenyurt Belediye Başkanı Görevinden İstifa Etti

15 Aralık 2017 Cuma 16:36

Editör: Eray Kara

13 yıl 8,5 ay başkanlık görevini yürüten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, görevinden istifa etti. Kadıoğlu görevden ayrılma nedeni olarak sağlık sorunlarını gösterdi. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Necmi Kadıoğlu'nun istifasının diğer belediye başkanlarının istifaları ile benzer olmadığını ve sağlık gerekçesiyle olduğunu söyledi. CHP'li milletvekilleri ise, Kadıoğlu'nun istifa etmesinin kendisini kurtulamayacağını, hesap vermesi gerektiğini belirterek tepki gösterdi.

AK PARTİ’DEN İLK DEĞERLENDİRME

AK Parti'de genel merkezinin istifasını istediği isimler listesinde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ilk sırada bulunuyordu. Necmi Kadıoğlu görevinden istifa ettiğini AK Parti Genel Merkezi'ne bildirdi. Necmi Kadıoğlu'nun istifasına ilişkin AK Parti'den ilk değerlendirme Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'den geldi. Mehdi Eker, katıldığı canlı yayın programında yaptığı açıklamada, Esenyurt Belediyesi ile ilgili olarak tartışılan bir konu olmadığını, Kadıoğlu'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiğini söyledi. Bundan sonraki hayatında Kadıoğlu'na başarılar dileyen Eker, Esenyurt'un Türkiye'nin en büyük ilçelerden biri olduğunu ve yerine biri seçileceğini ve hizmet akışının devam edeceğini ifade etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da katıldığı bir canlı yayın programında Necmi Kadıoğlu'nun istifasına ilişkin şunları söyledi:

“Devam eden değişim ve yenileme süreci konusunda kamuoyunu bilgilendirdik. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifası bunun dışında sağlık sorunları nedeniyle yapılmış bir istifa. Tedavi süreci 3 yıldır devam ediyordu. Göreve devam etme konusundaki yaşadığı kaygılardan dolayı görevden affını kamuoyuyla paylaştı. Daha önceki istifalarla benzer bir istifa değil. Bu konuda zaten yerel yönetimler başkanlığımız böyle bir süreç başladığında kamuoyuyla paylaşıyor. Cumhurbaşkanımız bütün siyasi partileri kendi belediyeleri konusunda değerlendirme yapmaya davet ediyorum dedi. Biz kendi belediyelerimizle ilgili çalışmalarımızı başlattık.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.