21 Nisan 2019
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C
  • İzmir10°C
  • Antalya12°C
  • Erzurum3°C
  • Bursa6°C

E-DEVLET'TEN “E-HACİZ BANKA” HİZMETİ

E-devlet üzerinden sunulacak yeni hizmetler duyuruldu. Yeni hizmetler arasında banka hesaplarına uygulanan elektronik haciz sorgulama işlemi de bulunuyor.

E-devlet'ten “e-haciz Banka” Hizmeti

08 Aralık 2017 Cuma 14:17

Editör: Eray Kara

İnternet üzerinden kamu hizmetlerinin bilgi teknolojisi kullanılarak vatandaşlara, tüzel kişilere ve kamu kurumlarına sunulan e-devlet hizmetleri arasına yeni uygulamalar dâhil edildi. E-devlet sayesinde bazı kamu hizmetlerinde internet ile istenilen yerden işlem yapılabilirken, böylelikle kullanıcılar tasarruf sağlıyor ve devlet de daha etkin ve verimli hale geliyor.

Bundan böyle e-devlet üzerinden haciz sorgulama işlemleri yapılabilecek. Bir haciz işlemi söz konusu olduğunda kişinin sahip olduğu taşınır ve taşınmaz mallara ilişkin el koyma kararı söz konusudur. Bu işlem ise; kişinin yaşadığı evdeki eşyalarının, arabasının ve evinin haciz edilmesine neden olabiliyor.

Haciz kararı çıkarılmadan önce borcunu ödemeyen kişi için ödeme emri çıkarılır. Bankalardan kredi çekerek ev veya araba sahibi olanlar açısından borçlarını takip edebilmek oldukça önemlidir. Bu bağlamda e-devlet yeni hizmetini duyurdu. E-devlet tarafından duyurulan yeni hizmetin adı ise; “Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.