21 Nisan 2019
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C
  • İzmir10°C
  • Antalya12°C
  • Erzurum3°C
  • Bursa6°C

DERS SÜRELERİ DEĞİŞEBİLİR! AÇIKLAMA MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ'DAN

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada, 40 dakikalık ders süresinin fazla olduğu şeklindeki sözlerine açıklık getirerek, “İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders süreleri düşünülebilir.” dedi.

Ders Süreleri Değişebilir! Açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan

23 Kasım 2017 Perşembe 13:02

Editör: Ali Yener

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ders süreleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, teknoloji çağında olduğumuzu belirterek, artık öğrenme sürelerinin kısaldığını vurguladı. Ders süresi olan 40 dakika boyunca öğrencilerin dikkatlerini bir noktaya vermelerinin çok zor olduğuna işaret eden Bakan Yılmaz, daha etkili bir öğretim süreci için ders sürelerinin azaltılması önerisini getirdiklerini ifade etti.

HENÜZ BİR ÇALIŞMA YAPILMADI

Henüz bir çalışma yapılmış ve bu konuda harekete geçilmiş olmadığını dile getiren Yılmaz, alınmış bir karar da bulunmadığını ve ders saatlerinin kısaltılması konusunu kamuoyunun dikkatine sunduklarını söyledi. Bakan Yılmaz, eğitim ailesi, siyasetçiler, sendikacılar ve toplumun tüm kesimlerinin bu konuyu gündemine alıp tartışmasını istediklerini belirtti.

DÜNYADAKİ ÖRNEKLER İNCELENDİ

İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders sürelerinin düşünülebileceğini belirten Bakan Yılmaz, bunlara bakılması gerektiğini vurguladı. Dünyadaki örneklerine baktıklarını ve gerekli araştırmayı yaptıklarını aktaran Bakan Yılmaz, dünyada da Türkiye'dekine benzer ders süreleri bulunduğunu belirterek, anlamlı bir fark bulunmadığını ve sürelerin Türkiye'ye yakın olduğunu aktardı. Konunun tarafları olan öğretmenler, öğrenciler ve veliler bulunduğunu hatırlatan Bakan Yılmaz, bu kesimlere soracaklarını ve bir karar almadan önce buradan gelen sonuçlara bakacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.