19 Mayıs 2019
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C
  • İzmir23°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum19°C
  • Bursa23°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AVUKATINDAN YAZILI AÇIKLAMA: “İDDİALAR YALAN VE BELGELER SAHTE”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ortaya atılan iddialara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'den yazılı yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avukatından Yazılı Açıklama: “İddialar yalan ve belgeler sahte”

28 Kasım 2017 Salı 17:38

Editör: Eray Kara

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ortaya atılan iddialara ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'in yaptığı yazılı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kâğıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, söz konusu kâğıtları mesai bitimine kadar derhal bir Cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır.” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı yakınlarının yurtdışı hesaplarıyla ilgili iddialarda bulunmuş ve bazı belgeler göstermişti. Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra oğlu Ahmet Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, dünürü Osman Ketenci, iş adamı Mustafa Gündoğan'ın da avukatı olan Ahmet Özel tarafından söz konusu iddialara ilişkin olarak yazılı açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurtdışındaki bir şirkete para gönderildiğini öne sürdüğü ve belge olduğunu iddia ettiği bazı kâğıtların grup kürsüsünden gösterildiği belirtildi. Açıklama şu şekilde:

“Kemal Kılıçdaroğlu tarafından müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kâğıtların da tamamı sahtedir. Kılıçdaroğlu, gösterdiği kâğıtları derhal kamuoyuyla paylaşmalıdır. Ayrıca Sayın Mustafa Gündoğan bir iş adamı olup, hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olmamıştır. Yine ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu kâğıtları bugün mesai bitimine kadar derhal bir cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır. Müvekkillerimiz tarafından iddia edilen ülkede, iddia edilen şirkete asla öyle bir para gönderilmemiştir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belli ki kendisini o makama getiren FETÖ'ye diyet borcunu ödeme gayreti içindedir. FETÖ tarafından eline tutuşturulan kâğıtları daha önce de sallayan ve kâğıtlar sahte çıkınca yüzü kızarmayan Kılıçdaroğlu, şimdi yeni bir skandala imza atmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha FETÖ tarafından tuzağa düşürülmüş ve rezil edilmiştir. Tekrar ediyoruz:  Kılıçdaroğlu, elindeki kâğıtları derhal istediği medya kuruluşuna vermeli,  Cumhuriyet savcılığına iletmeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır. Tekrar altını çizerek söylüyoruz ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurt dışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Sahte belge ve bilgilerle müvekkillerimiz üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında iftiralarda bulunan ve itibar suikastı yapan Kemal Kılıçdaroğlu. Hakkında yasal yollara başvurulacak ve iftiraların hesabı yargı önünde sorulacaktır.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.