21 Mayıs 2019
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C
  • İzmir22°C
  • Antalya22°C
  • Erzurum11°C
  • Bursa19°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAŞERON İŞÇİLERE KADRO MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki Ak Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada taşeron işçilerin durumu ile ilgili düzenlemeye değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 850 bin taşeron işçinin kadro durumu hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi!

05 Aralık 2017 Salı 13:42

Editör: Ali Yener

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'deki Ak Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada taşeron işçilerin kadro beklentilerine ilişkin olarak düzenleme hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaklaşık 850 bin taşeron işçinin bulundukları yerde kadro alacaklarını belirtirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da tüm geçişlerin 3 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Yaklaşık 900 bin çalışanlarımızı ilgilendiren, taşeron işçilerimizle ilgili düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Yine kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi çözmüş oluyoruz. Bu arada komisyonlar, taşeronlar ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyor.”

BAKAN SARIEROĞLU AYRINTILAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilere kadro düzenlemesinin ayrıntılarını anlattı. Bakan Sarıeroğlu konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Özel sözleşmeli, geçici, bir yıllık, üç yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacak. Mevsimlik işçilerin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz. 4/C kapsamında çalışanları 4/B kadrosuna alıyoruz. Belediye ve il özel idarelerinde taşeron olarak çalışanlar il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.