20 Mayıs 2019
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C
  • İzmir24°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum13°C
  • Bursa25°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MUHTARLAR BULUŞMASI'NDA MESAJLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar yemeğinde bir araya geldiği muhtarlarla geleneksel Muhtarlar Buluşması toplantılarına devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhtarlar Buluşması'nda Mesajlar

01 Haziran 2017 Perşembe 17:35

Editör: Gökhan Uyanık

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar yemeğinde Muhtarlar Buluşması'nda bir araya geldiği muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin konularda önemli mesajlar verdi. Konuşmasında terörle mücadeleye vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Tepesi'nin hiç boş kalmadığını, toprağın kahramanlarını beklediğini ve bir bayrağın da dalgalanmak üzere rüzgârı beklediğini söyledi. Erdoğan, eğer bugün ay yıldızlı bayrağın altında özgürce nefes alınıyorsa, minarelerden ezanlar beş vakit okunmaya devam ediliyorsa ve geleceğe güvenle bakılabiliyorsa; bunu şehitlere gazilere ve onların yolundan giden kahramanlara borçlu olduğumuzu dile getirdi.

Suçüstü yakalandıkları halde mahkemelerde "Görmedim, duymadım, bilmiyorum" diyerek 3 maymunu oynayanlara işaret eden Erdoğan, onların kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacaklarını söyledi. Darbe girişimcisi hainlerin F-16'larla, helikopterlerle, tanklarla ve modern silahlarla milletin üzerine geldikleri halde "Görmedim, bilmiyorum, ben yapmadım" dediklerini belirten Erdoğan, bütün belgelerin ve görüntülerin ortada olduğunu, bunların kimseyi aldatmayacaklarının altını çizdi. Bunların yurtdışındaki ağababalarının da peşlerini bırakmayacaklarını aktaran Erdoğan, adım adım takip ederek hak ettikleri akıbete duçar olmalarını sağlayacaklarını vurguladı. Milletin kendi gönlünde bunları zaten en ağır cezaya;  ihanet cezasına mahkûm etmiş olduğuna işaret eden Erdoğan, millet adına karar veren mahkemelerin kararlarının da bu şekilde sonuçlanacağından şüphe duymadığını ifade etti.

Bundan sonra eğer Türkiye'nin topraklarına Suriye'den en küçük bir saldırı ve taciz olduğu takdirde sağa sola bakmadan gereğini yapacaklarını vurgulayan Erdoğan, ülkede huzur içinde yaşanması isteniyorsa, önce sınırlarda güvenliğin sağlanmasının gerektiğine dikkat çekti. Geçmişte içimize sızan ihanet çetesi üyeleri ile bu tür operasyonlar yapıldığını aktaran Erdoğan, o günlerin geride kaldığını söyledi.

Konuşmasında ABD ile ilişkilere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika'da bugüne kadar hemen hemen her Ramazan'da ABD Dışişleri Bakanlığı'nın oradaki Müslümanlara iftar verdiklerini hatırlatarak, ancak bu ramazanda bu iftarın iptal edildiğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'da dinlerinden dolayı Hıristiyanlara saldıranların nasıl teröristse, Amerika'da sadece dinlerinden dolayı kadınlara saldıran ve onları savunmaya çalışanları öldüren kişi veya kişilerin de terörist olduğunu vurguladı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.