22 Mayıs 2019
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C
  • İzmir23°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum7°C
  • Bursa18°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KUDÜS MİTİNGİNE CANLI BAĞLANTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altunizade'deki Hz. Ali Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra Konya'da düzenlenen Kudüs mitingine telekonferans üzerinden canlı olarak bağlanarak, BM nezdinde girişimleri başlatacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs Mitingine Canlı Bağlantı

15 Aralık 2017 Cuma 16:16

Editör: İsmail Bağlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altunizade'deki Hz. Ali Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra Konya'da düzenlenen Kudüs mitingine telekonferans üzerinden canlı olarak bağlanarak, ABD'nin Kudüs kararının iptali için Birleşmiş Milletler nezdinde girişimleri başlatacaklarını söyledi.

“Davamız Kudüs Büyük Konya Buluşması” mitingine telekonferans üzerinden bağlanarak konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“ABD'nin bu kararının iptali için BM nezdinde girişimler başlatıyoruz. ABD altında imzası olan BM kararına aykırı davranmıştır. Bu rezillik asla kabul edilemez. Müslümanlar bu hak gaspına kesinlikle boyun eğmeyecektir. Türkiye olarak üzerimize düşenleri sonuna kadar yapmakta kararlıyız. Hukuku çiğneyenlerin ipliğini pazara çıkaracağız.”

“Mevla’mızın inayeti ile şu an aleyhimize görünen bu dönemi inşallah hayra tebdil edeceğimize inanıyorum. Amerika'nın attığı bu adımla Filistin’deki işgal dünyanın gündemine gelmiştir. Unutulan Filistin meselesi yeniden milyarlarca Müslüman tarafından sahiplenildi. 1937'den bugüne dek Filistin topraklarının parça parça İsrail'e nasıl verildiğini bende yaptığım sunumlarda ifşa ettim. Cüneydi'nin nasıl taciz edildiğini gördük, kucağında bir annenin nasıl şiddete uğradığını gördük.. İşte İsrail, Siyonizm, Evangelist mantık budur. İşte tüm bunlarla beraber tüm insanlığın adalete ve hukuka saygılı bir şekilde bu adaletsizliği ortadan kaldıracağımıza inanıyorum.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.