19 Mayıs 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C
  • İzmir23°C
  • Antalya19°C
  • Erzurum6°C
  • Bursa19°C

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN CHP LİDERİNE SERT TEPKİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, TBMM'deki AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada gündeme ilişkin konulara değindi. Erdoğan, özellikle CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Liderine Sert Tepki

28 Kasım 2017 Salı 17:04

Editör: Ali Yener

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, hiçbir kurumda ya da teşkilatta adının kullanılarak iş yapılmasına müsaade etmeyeceğini belirterek, kendisi aramıyorsa gelenlerin kapıdan geri gönderilmesini istedi. Geçtiğimiz haftaki temasları ve ziyaretleri kapsamında bilgiler aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına da sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

“Türkiye, Rusya, İran liderleri arasında gerçekleşen Soçi zirvesinde Suriye konusunda çok önemli kararlar aldık. Suriye'de barış ikliminin tesisi konusunda birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

“Kara Harp Okulunun ilk mezuniyet töreninde yer aldık. Bu okullar Türk milletinin okullarıdır.“

“ABD Başkanı Trump ile önemli bir görüşme yaptık. Bu görüşme, ortak frekans yakaladığımız bir görüşme oldu. Bu görüşmenin devamını İnşallah önümüzdeki günlerde yapacağız.”

“Kılıçdaroğlu biraz sonra grup toplantısında belge açıklayacakmış. Daha önce bizimle ilgili yaptığı iftiraları ısıtıp ısıtıp yine gündeme getirecektir. Benim yurt dışına paralar kaçırdığımı söylüyor. Çağrım açık. Belgesi var mı? Yok. Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış, Kılıçdaroğlu da kendisine bir yerlerden gönderilen şeylerle uğraşıyor.”

“Sosyal medyada benim adıma ahkâm kesenlerle ilgili rahatsızlığımı belirtmiştim. Nerede tembellik yapan, nerede sorumluluğunun altından kalkamayan biri varsa hemen şu ifadelere sarılıyor. Cumhurbaşkanı böyle istiyor, Külliye böyle istiyor. Ömrümde hiç görmediğim insanlar tarafından bu kullanılıyor. Benim adıma ahkâm kesenlerle ilgili rahatsızlığımı bildirmiştim. Eğer ben birisine bir şey söyleyeceksem, kimseyi arası kılmaya ihtiyacım yok, bunu bizzat kendim yaparım.”

“Hiçbir bakanlıkta, hiçbir kurumda, hiçbir teşkilatımızda şahsımın adı kullanılarak herhangi bir sürecin tıkanmasına, kurallar, kaideler dışında iş yapılmasına rıza gösteremem. Bu benim en yakınım da olsa lütfen bizzat ben bir bakanımı veya bir bürokratı aramıyorsam babamın oğlu olsa kapıdan geri koysun.”

“Bırakınız Türkiye'yi dünyada bu konuda kararlı liderleri az görürsünüz. Ağzından çıkanla gönlünden geçen farklı olan riyakârlarla hiçbir zaman bir olmadık. Türkiye'nin tüm dertlerini sırtlanır bununda üstesinden hep birlikte geliriz.”

“Biz milletimizle aramıza kimseyi sokmamak için yeri geldiğinde medyaya, yeri geldiğinde 7 düvele meydan okuduk, çekinmedik. Şimdi birilerinin çıkıp bu tarz ifadelerle milletimizin arasına girmesine izin vermeyeceğiz.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.