21 Mayıs 2019
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum17°C
  • Bursa30°C

CIA AJANI FULLER'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEHDİT!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan CIA eski başkan yardımcısı Graham Fuller, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti.

CIA Ajanı Fuller'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tehdit!

09 Aralık 2017 Cumartesi 15:50

Editör: İsmail Bağlar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbecilik ve casusluk şüphesi ile hakkında yakalama kararı verilen CIA eski başkan yardımcısı Graham Fuller, söz konusu suçlamalar ile ilgili olarak yanıt verdiği yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit etti.

Graham Fuller yazısında “Erdoğan 2019 seçimlerinde ağır bedel ödeyecek.” diyerek tehditler savurdu. Fuller yazısında ayrıca, “Erdoğan iktidarının 10’uncu yılında 2011’de istifa etse başarılarından ötürü muhtemelen ülkesinin en büyük başbakanı olarak tarihe geçecekti.” dedi.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi esnasında Türkiye'de olduğu ve sonrasında ülkeyi terk ettiği öne sürülen CIA eski başkan yardımcısı Graham Fuller hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı alınmıştı. Graham Fuller'e İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yöneltilen suçlamalar ise; “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme”, “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme”, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” olarak belirtilmişti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.