21 Mayıs 2019
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum17°C
  • Bursa30°C

CHP TARAFINDAN İDDİALAR İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERİLDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarına ilişkin olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarının TBMM tarafından araştırılmasını isteyerek önerge verdi.

CHP Tarafından İddialar İle İlgili Araştırma Önergesi Verildi!

29 Kasım 2017 Çarşamba 19:56

Editör: Gökhan Uyanık

Dün CHP grup toplantısında konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüde bazı belgeler göstermiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınlarının yurtdışına milyonlarca dolar para gönderdiklerini iddia etmişti. Bugün CHP grup başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Özkoç ve Engin Altay imzalı araştırma önergesi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Araştırma önergesinin gerekçesinde ise, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olarak, “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun? Sen misin yerli ve milli, ben miyim yerli ve milli? Bunun cevabını bekliyorum.” şeklindeki açıklamaları üzerine başlayan tartışmanın karşılıklı beyanlar, açılan tazminat davası ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun bazı belgeleri göstermesi ile yeni bir aşamaya geldiği belirtildi.

Araştırma önergesinin gerekçesinde şöyle denildi:

“Bu aşamadan sonra söz konusu belgelerin doğru olup olmadığının, yurtiçi ve yurtdışında bu transferlere aracılık eden bankalar ve ilgili şirket kayıtlarında gerekli araştırma ve yazışmaların TBMM nezdinde oluşturulacak Komisyon güvencesinde yapılarak açıklığa kavuşturulması ve halkımızın aydınlatılması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Yukarıda açıklanan nedenlerle Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının, dünürünün, eniştesinin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün ve oğlunun yurt dışındaki şirketlerle olan para hareketlerinin ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan belgelerin araştırılarak kamuoyunun aydınlatılması amacıyla Anayasanın 98, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.