22 Mayıs 2019
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C
  • İzmir23°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum7°C
  • Bursa18°C

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NDAN BATTAL İLGEZDİ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı tarafından CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden uzaklaştırılmasına Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Bu kararın hukuksuz olduğunu ve Zarrab'ın önüne yatanların kendilerinden hesap sormaya çalıştıklarını söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Battal İlgezdi Açıklaması

09 Aralık 2017 Cumartesi 15:02

Editör: Ali Yener

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Anayasanın 127. maddesinde verilen yetki doğrultusunda 6 Aralık 2017 tarihinde görevden uzaklaştırılmasına karar verildiği duyurulmuştu. Bu karara ilişkin olarak CHP'den üst üste sert açıklamalar gelmişti. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevinden ulaştırılması ile ilgili sert açıklamada bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

“Bu bir savunma değildir. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Belediye başkanımız daha önce basında yer alan haberler üzerine ve benim isteğimle kendisi ve ailesi için savcılığa ihbarda bulunmuştur. Ve o soruşturmaların tamamı yapılmıştır. Şu anda yapılmak istenen haysiyet cellatlığıdır. Yıldırmak istiyorlar, yılmayacağız. Kılıçdaroğlu tüyü bitmemiş yetimin hakkı için sonuna kadar konuşacak. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldıracağım. Koltuklarında oturup ahkâm keseceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar. Biz onlara belge gösterdik. Oturup onlar da hesap verselerdi.”

Ataşehir Belediyesi önünde partililere seslenen Kılıçdaroğlu, “80 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Sandığa gittin ve belediye başkanını seçtin. İş başına getirdiğin belediye başkanına sahip çıkacaksın. Diktaya rağmen, baskıya rağmen sahip çıkacaksın. Zulme boyun eğmeyeceksin. Biz masa başında kurulan bir parti değiliz. Biz hakkı ve hukuku savunan bir partiyiz. Biz Türkiye'nin birleştirici gücüyüz. Kuvayı Milliye ruhunu dokularında taşıyan bir partiyiz. Bütün gücünüzle üstümüze gelseniz bir tırnağımızı bile sökemezsiniz.” diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.