21 Mayıs 2019
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Antalya26°C
  • Erzurum17°C
  • Bursa30°C

BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ATAMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bütçenin TBMM'ne sunulmasının ardından belirlenecek rakama göre 2018 yılında öğretmen atamalarının gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakan Yılmaz'dan Öğretmen Atamalarına İlişkin Açıklama

04 Eylül 2017 Pazartesi 17:42

Editör: Ali Yener

Memleketi olan Sivas'ın Gürün ilçesinde bayramlaşma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öğretmen atamalarına ilişkin bir soruya yanıt veren Bakan Yılmaz, bu sene atama öngörülmediğini söyledi. 2018 yılında öğretmen ataması yapacaklarını aktaran Yılmaz, bütçenin TBMM'de görüşülmesinin ardından ortaya çıkacak rakama göre 2018 yılında öğretmen atamalarının gerçekleştirileceğini ifade etti.

BAYRAMLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Bayramların önemine değinen Yılmaz, bayramların bir eğitim olduğunu ve eğitimin amacının toplumun değerlerini ve kültürünü okullar marifetiyle nesilden nesile yaşatmak olduğunu vurguladı. Eğitimin sadece 4 duvar arasında olamayacağına işaret eden Yılmaz, bayramların eğitime vesile olduğunu ifade etti. Bayramda akrabaları ziyaret etmenin önemine dikkat çeken Yılmaz, küskünlükleri unutmanın, dostlukları artırmanın ve kimsesizlerin kimsesi olmanın önemine değindi. En güçlü toplumların birlik ve beraberlik içinde davranan toplumlar olduğunu belirten Yılmaz, bayramların birlik ve beraberliğe vesile olan rahmet günleri olduğunu dile getirdi.

Önemli olanın birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen Yılmaz, bayramları değerlendirmek gerektiğini belirtti. İbadetin tek başına olabileceğini, ancak bayramların tek başına olamayacağını anlatan Yılmaz, değerleri yaşattığımız takdirde 21. yüzyılın Türkiye'nin yüzyılı olacağını sözlerine ekledi. Konuşmasını tamamlamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Yılmaz hemşerileriyle bayramlaştı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.