20 Mayıs 2019
  • İstanbul24°C
  • Ankara18°C
  • İzmir24°C
  • Antalya24°C
  • Erzurum13°C
  • Bursa25°C

AK PARTİ'DEN AYHAN OGAN HAKKINDA İLK AÇIKLAMA

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, Ayhan Oğan tarafından kullanılan "Yeni devlet kuruyoruz" ifadelerine tepki gösterdi ve söz konusu kişinin ifadelerinin onun görüşleri olduğunu ve sadece kendisini bağladığını vurguladı.

AK Parti'den Ayhan Ogan Hakkında İlk Açıklama

05 Ağustos 2017 Cumartesi 18:57

Editör: İsmail Bağlar

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, Ayhan Oğan tarafından kullanılan "Yeni devlet kuruyoruz" ifadelerine tepki göstererek, Türkiye'nin son 15 yılda AK Parti hükümetleri tarafından gerçekleştirilen reformların herkes tarafından bilindiğine dikkat çekerek, söz konusu kişinin ifadelerinin onun görüşleri olduğunu ve sadece kendisini bağladığını söyledi.

Mahir Ünal, son günlerde toplumda Cumhuriyetin değerleri ve kazanımlarına dair kaygılar oluşturmayı amaçlayan bazı provakatif eylemler yaşandığını hatırlatarak, bu olayların tamamında failler ile ilgili işlemlerin titizlikle yapıldığını ifade etti. AK Parti'nin 15 yıldır her kesimden insanın yaşam tarzının güvencesi olduğunu vurgulayan Ünal, halkın inancına, kıyafetine ve meşrebine müdahale eden anlayışlar ile mücadele ederek iktidara gelmiş bir siyasi hareket olduklarına dikkat çekerek, bunun en yakın şahidinin bizzat millet olduğunu söyledi.

“SÖZ KONUSU KİŞİNİN GÖRÜŞLERİ KENDİSİNİ BAĞLAR”

AK Parti tarafından Türkiye'nin son 15 yılında gerçekleştirilen reformların ortadayken, hala irtica kampanyaları üzerinden vatandaşların korkutulmaya çalışılmasının beyhude bir çaba olduğunun altını çizen Ünal, söz konusu kişinin görüşlerinin sadece onu bağladığını vurguladı. AK Parti'nin bu konudaki görüşlerini Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce çeşitli defalar bizzat ya da sözcüleri aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmış olduğunu hatırlatan Ünal, bu vesileyle bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'mızın kahramanının Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu ifade etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.