19 Mayıs 2019
  • İstanbul20°C
  • Ankara14°C
  • İzmir23°C
  • Antalya19°C
  • Erzurum6°C
  • Bursa19°C

2. EL ARAÇ SATIN ALACAKLAR PTT MOBİL UYGULAMAYI KULLANACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT arasında bilgilerin paylaşımına ilişkin imzalanan protokolle 2. el araçların bundan böyle kilometre ve muayene bilgileri PTT mobil uygulaması ile öğrenilebilecek.

2. El Araç Satın Alacaklar PTT Mobil Uygulamayı Kullanacak

11 Kasım 2017 Cumartesi 18:36

Editör: Eray Kara

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi arasında imzalanan "Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol" sayesinde 2. el araçların bundan böyle kilometre ve muayene bilgilerinin PTT'nin mobil uygulaması aracılığıyla öğrenilmesi mümkün olacak.

PLAKA VEYA ŞASE NUMARASI İLE ÖĞRENİLECEK

Söz konusu protokol kapsamında 2. el araç satın alacak vatandaşlar bakanlık tarafından verilecek olan kilometreye ve araç muayene bilgilerini PTT mobil uygulaması üzerinden plaka ya da şase numarası ile öğrenebilecekler. Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, hile yapılmamış ve en güvenilir bilgilerin bu uygulama sayesinde vatandaşların hizmetine sunulacağını ifade etti.

PTT MOBİL UYGULAMA

Müsteşar Aka, PTT tarafından çok güzel bir mobil uygulama geliştirildiğini aktararak, araçların muayene sistemlerine girildiği zamanlarda bakanlığın araçların kilometrelerini kaydettiğini söyledi. Böylece en güvenilir, hile yapılmamış ve doğru bilgilerin bu sistem üzerinde kayıtlı bulunduğu belirten Aka, bu bilgilerin PTT mobil uygulama üzerinden vatandaşın hizmetine sunulacağını dile getirdi.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu ise, imzalanan protokolün başlangıç olduğunu ve bakanlık ile PTT arasında buna benzer işbirliklerinin gelecek süreçte de devam edeceğini söyledi.

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de bakanlığın bir araya getirdiği verileri imzalanan protokol kapsamında vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.