22 Nisan 2019
  • İstanbul6°C
  • Ankara0°C
  • İzmir12°C
  • Antalya13°C
  • Erzurum1°C
  • Bursa4°C

103 YAŞINDAKİ NİNE KALÇA KIRIĞI AMELİYATI OLDU!

Denizli'nin Babadağ ilçesinde 103 yaşındaki Ümmühan Tok, kalça kemiğindeki kırık nedeniyle gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat sonucu sağlığına kavuştu.

103 Yaşındaki Nine Kalça Kırığı Ameliyatı Oldu!

14 Eylül 2017 Perşembe 20:38

Editör: Gökhan Uyanık

Denizli'nin Babadağ ilçesinde yaşayan ve düştüğü için kalçasında ağrılar bulunan 103 yaşındaki Ümmühan Tok, ailesi tarafından Servergazi Devlet Hastanesi'ne muayene edilmek üzere götürüldü. Hastanenin acil servisinde yapılan muayene ve tahlillerde kalça kemiğinin kırıldığı tespit edilen Ümmühan Tok, ailesinin izniyle Ortopedi Uzmanı Dr. Sefa Kösem ve ekibi tarafından ameliyat edildi. Oldukça başarılı geçen ameliyatın ardından Ümmühan Tok sağlığına kavuştu.

Ameliyat ile ilgili bilgiler veren Dr. Sefa Kösem, Ümmühan Tok'un kendilerine geldiğinde kalçasında kırık olduğunu ve hastanın yaşı itibariyle riskli bir ameliyat olduğunu söyledi. Ailesinden onay alınarak genel anestezi uygulanmadan hastanın belinden itibaren uyuşturularak yaklaşık yarım saat gibi kısa bir sürede kapalı yöntemle ameliyatın başarı ile gerçekleştirildiğini belirten Kösem, kalça kırığının genellikle yaşlı hastalarda görüldüğünü söyledi. Dr. Sefa Kösem, bu nedenle bireylerin kemik sağlığını korumak için hareketli yaşam tarzına sahip olmaları ve fazla kilo almamaları gerektiğini vurguladı.

103 yaşındaki Ümmühan Tok'un torunu Ali İhsan Pala da, ninesini düşme sonucu şikâyeti nedeniyle Babadağ ilçesinden acil olarak Servergazi Devlet Hastanesi'ne getirdiklerini söyledi. Doktorların kendilerine ninesinin öleceğini söyleyeceğini sandıklarını belirten Pala, ancak böyle olmadığını, doktorların risk aldığını ve ninesini sağlığına kavuşturarak tekrar kendilerine bağışladıklarını anlattı. Ali İhsan Pala, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.